MojAndroid

Spoločnosť GoPro je najúspešnejším a najzásadnejším výrobcom, ktorý odštartoval boom akčných videokamier. Posledné roky ale spoločnosť kvôli veľkej konkurencii s nižšími cenami a malým zmenám vo svojom portfóliu po stránke predajov a finančných výsledkov skôr upadá. Až tak, že sa nedávno hlasito hovorilo o jej odkúpené čínskym výrobcom Xiaomi, ktorý ponúka vlastné akčne kamery za podstatne nižšiu cenu. Zatiaľ sa tak neudialo a tak GoPro predstavuje novú líniu kamier Hero 7 vo variantoch White, Silver a Black s cenovkami 199, 299 a 399 dolárov.

GoPro Hero 7 Black

Najvybavenejším a aj najdrahším je model GoPro Hero 7 Black. Ponúka 12 megapixelový snímač a 4K video s frekvenciou 60 snímkov za sekundu, osemnásobne super slow motion video, HyperLapse režim, živé streamovanie priamo z kamery, hlasové ovládanie v 14 jazykoch, vodotesnosť do hĺbky 10 metrov bez nutnosti obalu, HDR fotografie, Wi-Fi, GPS, nový typ optickej stabilizácie a vysokokvalitný záznam zvuku bez zvukov otrasov.

GoPro Hero 7 Silver

GoPro Hero 7 Silver má 10 megapixelový snímač s 4K videom len pri 30 snímkoch za sekundu a len 2 násobným super slow motion videom pri nižších rozlíšeniach. Oproti Black verzii chýba Hyperlapse, HDR aj živé streamovanie videa.

GoPro Hero 7 White

Najlacnejší model GoPro Hero 7 White ponúkne rovnako 10 megapixelový snímač, ale len videom s rozlíšením 1440p (2560 x 1440 pixelov) pri 60 snímkach za minútu. Oproti GoPro Silver chýba GPS. Samozrejmosťou je ale klasická stabilizácia obrazu, Wi-Fi, dotykový displej, vodeodolnosť do 10 metrov aj hlasové ovládanie ako u vyšších modelov.

Kamery pôjdu do predaja 27. aseptembra.

21.9.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+