MojAndroid

Spoločnosť GoPro je na trhu známa svojimi kamerami určenými do akčných situácií a dá sa povedať, že v tomto smere úplne zmenila to, ako používame kamery pri športových a iných aktivitách. Dnes už sa prakticky v každej skupine dobrodruhov nájde aspoň jeden priaznivec GoPro, ktorý nosí svoju kameru všade so sebou a vďaka tomu je schopný vytvoriť nezabudnuteľné zábery. GoPro teraz rozširuje svoje portfólio akčných kamier o doteraz najmenšie zariadenie – GoPro Hero 4 Session.

gopro-hero-4-session-7673.0

Novinka ponúka okrem menších rozmerov a tela v tvare kocky aj veľmi zaujímavé schopnosti. V základnom nastavení zvládne natáčať 1080p video s frekvenciou snímok 60 fps. Video v rozlíšení 1440p s pomerom strán 4:3 zvládne natáčať s frekvenciou 30 fps či 720p video s frekvenciou 100 fps. K dispozícii je celý rad rozlíšení 4:3 a širokouhlých rozlíšení s vysokou snímkovou frekvenciou, a tak si každý fanúšik príde na svoje. Keďže nejde o vlajkovú loď v portfóliu zariadení spoločnosti, chýba 4K rozlíšenie, ale väčšina užívateľov zrejme bude s ponúkanými možnosťami spokojná.

Veľkou devízou zariadenia sú najmä rozmery – Session je približne o 50 % menšie zariadenie, ako Hero4 Black vo vodotesnom obale a približne o 40 % ľahšie. Vo vnútri zariadenia nájdeme pevne vstavanú batériu, microSD slot a microUSB port, čo poteší všetkých fanúšikov, ktorým prekážal dnes už neštandardný miniUSB port. Hero 4 Session ponúka dvojicu mikrofónov, ktoré sa postarajú o lepší zvuk aj v hlučnom prostredí.

Oproti väčším súrodencom neponúka Session všetky vysoké rozlíšenia, ale vďaka ich absencii si zachováva rozumnú výdrž na jedno nabitie – výrobca udáva cca 2 hodiny. Na zariadení tiež nenájdeme žiadnu dotykovú obrazovku, iba malý informačný displej. Zmenilo sa aj ovládanie zariadenia, pričom jedným tlačidlom by užívatelia mali intuitívne nájsť ten správny mód, ktorý aktuálne od svojej GoPro kamery vyžadujú.

Otázne ale je, ako toto zariadenie príjme verejnosť. Cena novej GoPro Hero 4 Session je 399 USD, čo je tiež cena modelového radu Silver. Ten ponúka v súčasnosti dotykovú obrazovku a aj vyššie maximálne rozlíšenie videa. Na druhej strane, Session je oveľa kompaktnejšie zariadenia a v rukáve má aj nejaké ďalšie tromfy, ako napríklad spomínanú zostavu dvoch mikrofónov. V konečnom dôsledku môžeme povedať, že Session je akýsi náhľad do budúcnosti. Ukazuje, kam až siahajú aktuálne schopnosti inžinierov a že aj takéto výkonné zariadenia môžu mať menšie rozmery, na aké sme zvyknutí. Je možné, že užívatelia si v súčasnosti dvakrát rozmyslia, či si zaobstarajú menej vybavený, no kompaktný model Session, alebo zvolia tradičnejšiu cestu a vyberú si niektorý zo súčasných modelov. Zrejme až budúcnosť ukáže, o ktoré zariadenia bude záujem a akým smerom sa budú vyvíjať ďalšie generácie súčasných modelových radov. Nová kamera GoPro Hero 4 Session sa začne predávať už 12 júla.

Zdroj: GoPro via engadget, The Verge, gizmodo

6.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+