MojAndroid

Spoločnosť GoPro je známa predovšetkým ako výrobca outdoorových kamier, ale v budúcom roku by mohla na trh priniesť úplne iné produkty. Mali by nimi byť spotrebiteľské drony s niekoľkými motormi a vybavené kamerami s vysokým rozlíšením, ktoré by sa mali podobať existujúcim prístrojom Hero. Podľa zdroja chce GoPro predávať svoje drony za ceny v rozmedzí 500 až 1000 dolárov a do predaja by sa mali dostať koncom roka.

Popularita dronov v poslednom období výrazne stúpa a používatelia majú k dispozícii širokú škálu takýchto zariadení od rôznych výrobcov. Medzi najznámejších patria spoločnosti DJI a Parrot, ale je veľmi pravdepodobné, že GoPro sa im vďaka svojmu renomé stane nezanedbateľným konkurentom. Rovnako samozrejme aj ďalším výrobcom, ktorí už teraz ponúkajú drony umožňujúce pripojenie kamier od GoPro.

Kamery od GoPro sú známe svojou kvalitou, takže hlavnou otázkou zostáva prevedenie samotných dronov. Každopádne, pre priaznivcov GoPro sa tak otvoria ešte širšie možnosti na vytváranie úchvatných záberov.

Zdroj: theverge.com

26.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+