MojAndroid

Google je síce autorom operačného systému Android, no najviac zarába aj tak na prehliadaní internetu. Pre Google je ideálnym používateľom ten, kto celý deň surfuje na internete cez Chrome alebo Android a okrem prezerania stránok pozerá aj na reklamy, prinajlepšom na ne aj kliká. Aby ale ľudia surfovali veľa a hlavne s radosťou, je potrebné zariadiť ich bezpečnosť. To sa Google snaží vylepšiť práve v dvoch spomínaných “systémoch” Chrome a Android. Problémom však nie je technika ani softvér, ale naivita a hlúposť používateľov. Tí sa totižto ľahko nechajú nalákať na inštalovanie neznámeho softvéru či aplikácie, ktorá sa môže razom zmeniť na vírus či bloatware.

ap_resize
Takto vyzerá upozornenie na nebezpečnú webstránku.
nexus2cee_DownloadWarning-668x71
Takto vás Google upozorní na nebezpečný softvér.

Google už dnes upozorňuje na podozrivé webstránky, softvér a aplikácie hláškami priamo v prehliadači či mobilnom zariadení. Po novom sa ale tieto hlášky ukážu už na stránke s Google vyhľadávaním, takže používateľ bude na nebezpečný softvér či web upozornený ešte predtým, ako sa naň pokúsi vôbec dostať alebo si ho nainštalovať. Ide o logický a praktický krok zo strany Googlu, ktorý si týmto chce prilákať nových zákazníkov. A my mu za takéto upozornenia úprimne ďakujeme.

Zdroj: AndroidPolice

24.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+