MojAndroid

Google svoju vlastnú sociálnu sieť s názvom Google+ spustil ešte v roku 2011. Samozrejme jej sprístupnenie verejnosti bolo podobne, ako aj pri iných službách spoločnosti, sprevádzané nadšením a zvedavosťou z niečoho nového. Nadšenie však časom opadlo a spoločnosť musí robiť ďalšie kroky, ako prilákať ďalších používateľov. Ako je na tom momentálne táto mladá sociálna sieť sme sa dozvedeli z najnovších štatistík, ktoré zverejnila spoločnosť Google.

Podľa najnovších informácií dosiahol Google+ viac ako 500 miliónov registrovaných používateľov, z ktorých je približne 253 miliónov aktívnych. Pre porovnanie, najväčšia sociálna sieť Facebook má už viac ako 1 miliardu aktívnych používateľov. Google tiež odhalil to, že 135 miliónov používateľov aktívne využíva Google+ stream, čo je obdoba facebookovských noviniek (News feed).

Po jednom roku pôsobenie tieto čísla vôbec nie sú zlé. Sociálna sieť najväčšieho internetového giganta má však čo doháňať. Veľa ľudí odradzuje od jej aktívneho používania práve nedostatok ľudí. Takmer všetci sú totiž na Facebooku.

Zdroj: androidauthority

7.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+