MojAndroid

Google počas konferencie Google I/0 predstavil nový systém Google Fit, ktorý by mal byť konkurenciou pre S Health a iné fitness aplikácie. Od konferencie sme však toho o novej službe veľa nepočuli, no spoločnosť teraz zverejnila SDK, ktoré umožní vývojárom vytvárať aplikácie pre nový systém.

Nová fitness platforma z dielne Google je odpoveďou na podobné služby, ktoré ponúkajú Samsung či Apple. Umožní využívať senzory v zariadení na zber a prácu s informáciami o pohybe a zdraví užívateľa. Tie následne spracuje do užívateľsky prístupnejšej podoby. Google v SDK k tejto platforme priniesol tri rozličné API:

  • API pre senzory – pomocou tejto funkcie môže systém pristupovať k senzorom na smartfóne, rovnako ako na inteligentných hodinkách so systémom Android Wear. Zozbierané informácie sú potom spracovávané a môžu byť ihneď zobrazené na displeji zariadenia.
  • API pre záznam – umožní aplikáciam zaznamenávanie údajov na cloudových serveroch, ktoré bude okrem iného šetrné k batérii. Aplikácia si napríklad môže vypýtať povolenie zaznamenávať polohu užívateľa a tento proces bude následne vykonávať na pozadí.
  • API pre históriu – umožní vykonať operácie vložiť, vymazať a čítať so zozbieranými dátami. Vďaka tomu je možné zobraziť prejdenú trasu na mape či rôzne ďalšie funkcie.

Vďaka týmto novinkám môžu vývojári už teraz začať pracovať na aplikáciách, ktoré budú fungovať na novej platforme. Kompletné SDK bude dostupné na jeseň spolu s novým operačným systémom Android L, no vývojári si už teraz môžu vyskúšať niektoré funkcie a nájsť spôsob, ako ich implementovať do aplikácií. Google dokonca vytvoril skupinu pre Google Fit vývojárov, kde sa developeri môžu radiť a na projektoch pracovať spoločne.

Zdroj: Google Developers

9.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+