MojAndroid

Možno ste si všimli, že firmvér nového Nexusu 7 nebol doposiaľ zverejnený na stránkach spoločnosti Google aj napriek tomu, že bol predstavený už pred viac než dvoma týždňami. Problém spočíval v neznámych právnych problémoch so spoločnosťou Qualcomm, ktoré zamedzovali zverejnenie firmvéru. Závažnosť problému dokonca vyústila až do odchodu Jeana-Baptistea Quéru, Android open source manažéra, zo svojej pozície. Googlu sa však podarilo vyriešiť všetky problémy a nový firmvér pre Nexus 7 druhej generácie je dostupný na stiahnutie, kliknutím na tento odkaz.

nexus-7-II-7

Firmvér samozrejme ocenia developeri ale aj bežní používatelia, ktorí plánujú obnoviť svoje zariadenie nahraním pôvodného firmvéru. Obraz systému je založený na builde JSS15J a má veľkosť 340 MB. Zdrojové súbory obsahujú všetko potrebné, vrátane ovládačov pre Asus, Broadcom a aj Qualcomm hardvér.

Náš tip
Google Nexus 7 II: Nový Nexus tablet druhej generácie

Zdroj: androidpolice

10.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+