MojAndroid

Google zvažuje výrobu ďalšieho smartfónu, a nebude to Nexus. Vyhľadávací gigant a otec Androidu podľa viacerých špekulácií neplánuje len navrhnúť vlastný čip, ale nový smartfón chce aj sám vyrobiť. Samozrejme, ide zatiaľ len o nepotvrdenú správu, ktorá sa môže alebo nemusí zakladať na reálnych informáciách.

Aký by bol vlastne rozdiel medzi smartfónom vyrobeným Googlom a Nexusom, ktorý si spoločnosť necháva vyrobiť na objednávku u niektorého zo svojich partnerov? Pravdepodobne žiadny zásadný. Išlo by o funkciami podobné zariadenie, ktoré by malo prinajlepšom iný dizajn a možno nejaké ďalšie výhody.  Google však má možno trochu iný plán, a tým je podobať sa technologickým spoločnostiam, ako je Apple alebo Microsoft, ktoré si zariadenia vyrobájú tak povediac doma. Samozrejme, veľa veci by si Google nechal vyrábať podobne ako Apple. Konečný produkt by si však navrhol, nadizajnoval a zložil sám.

Zdroj: pocketnow

 

11.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+