MojAndroid

O rade smartfónov Pixel 3a sa hovorí, ako o najpodarenejších a najúspešnejších mobiloch od Google za posledné roky. Táto séria priniesla zariadenia so špičkovým fotoaparátom za dostupnú cenu. Do tohto radu patrili smartfóny Pixel 3a a Pixel 3a XL. Teraz, po niečo viac ako roku, ich Google náhle vyradil zo svojho oficiálneho obchodu Google Store.

Google sa pre Android Police vyjadril následovne: “Google Store predal svoje kompletné zásoby modelov Pixel 3a. Tieto produkty sú však stále dostupné na zakúpenie cez našich partnerov.”

Vyjadrenie prichádza po tom, čo Google Store zmenil status produktov Pixel 3a z Nedostupné na Vypredané. To znamená, že v budúcnosti už nenaskladní ďalšie produkty radu Pixel 3a.

Google Pixel 3a a 3a XL
Toto sú spomínané zariadenia Pixel 3a a Pixel 3a XL.

Google Pixel 3a končí, čo bude ďalej?

Smartfóny z tejto rady si budete môcť aj naďalej zakúpiť cez partnerov tretích strán, ale len pokiaľ nevypredajú zásoby. Rovnako to platí aj o rade vlajkových lodí Pixel 3, ktoré takto skončili v marci. Jediné zariadenia, ktoré Google predáva oficiálne sú Pixel 4 a Pixel 4 XL.

Po tomto odstránení nám len ostáva dúfať, že čoskoro uvidíme oficiálne predstavenie nového dostupného modelu Pixel 4a. Nejaké detaily už poznáme, dokonca sa objavili na internete aj tapety na stiahnutie. Avšak nikto netuší, kedy sa tak stane. Bol totižto presunutý už niekoľkokrát, najnovšie dohady hovoria o tom, že by mal byť predstavený v októbri, spolu s novými vlajkovými modelmi Pixel 5.

Nie je to veľmi známe, ale modely Pixel 3a a Pixel 3a XL si môžete zakúpiť aj na Slovensku. Ich ceny sú na úrovni tých zahraničných. Tieto smartfóny boli uvedené na trh v máji minulého roka.

 

3.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+