MojAndroid

Spoločnosť Google neustále aktualizuje svoje aplikácie a snaží sa vylepšiť ich najlepšie ako vie. Nie vždy je ale zmena ocenená aj na strane používateľov, a tak sa Google rozhodol, že aspoň v prípade Google Máp vyskúša A/B testovanie. To sa týka dvoch noviniek – indikátora polohy a zoznamu zmien, ktoré ste pre Google Mapy navrhli.

Náš tip
Google Mapy odteraz zobrazujú prehľadnejšie mapy a zaujímavé miesta

Ak patríte medzi šťastlivcov a Google vás zaradil do jednej z týchto dvoch skúpín, tak by ste novinku mali vidieť vo vašom smartfóne, pokiaľ máte v zariadení Google Mapy vo verzii 9.34.0. Nový indikátor polohy už nemá tvar šípky, ale kruhu, ktorý ukazuje aj smer, na ktorý sa pozeráte. Ide o logickejšie riešenie, keďže Google mapy využívajú aj chodci a cyklisti, ktorí svoj smer menia častejšie, no nie každému sa tento nový ukazovateľ páči.

google-mapy-a:B-1 google-mapy-a:B-2

Druhou novinkou, ktorú Google testuje, je záložka zmien, ktoré ste navrhli pre Google Mapy (angl. Edits). Nájdete tu všetky zmeny, ktoré ste Googlu navrhli spolu s popisom, či boli prijaté alebo odmietnuté a prečo. Predtým Google takéto informácie neponúkal ani na webe. Pre niekoho, kto je mapový guru, to môže mať pridanú hodnotu, no nevieme, ako to pomôžeme bežnému používateľovi pri navigovaní alebo používaní tejto aplikácie. Postrehli ste niektorú z týchto zmien aj vy? Napíšte nám do komentárov, či aj vás zaradil Google do svojho A/B testovania.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

15.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+