MojAndroid

Aj keď veľa ľudí vlastniaci Android smartfón využívajú na sťahovanie aktualizácii najmä WiFi, nájde sa aj veľa takých, čo na tento účel využívajú mobilné dáta. Nehovoriac o tom, že z času na čas sa ocitneme v situáciách, kedy by sme svoju obľúbenú aplikáciu chceli aktualizovať aj mimo dosahu WiFi. Niektoré aplikácie, ktoré dostávajú pravidelné aktualizácie, môžu mesačne spotrebovať aj niekoľko desiatok, či dokonca stoviek megabajtov dát, čo nie je vôbec málo. Google tento problém adresoval už aj v minulosti, kedy sa mu podarilo obmedziť dátový objem aktualizácii. Dnes ich veľkosť ale redukuje ešte viac.

To, ako nový proces optimalizácie veľkosti APK súborov aktualizácii funguje, vysvetľuje Google na svojom blogu Android Developers. Zníženie veľkosti však bolo možné vďaka tomu, že pre vývojárov bola pridaná podpora pre aktualizovanie jednotlivých súborov v aplikácií, vďaka čomu môže byť veľkosť updatu zmenšená v priemere o 65 – 90%. Navyše, Google začne informáciu o veľkosti aktualizácie uvádzať aj priamo v obchode Play, takže budete presne vedieť, ako veľký súbor budete sťahovať.

Zdroj: androidcentral

7.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+