MojAndroid

Spoločnosť Google podľa viacerých dohadov pripravuje zmenu widgetu, ktorý má dnes zrejme každé Android zariadenie. Hovoríme o Google vyhľadávaní, ktoré sa nachádza po spustení zariadenia priamo na domácej obrazovke. Widget s výrazným “G” logom a bielym dizajnom by sa mal dočkať oválnejšieho tvaru, ktorý by mal pripomínať veľkú “tabletku”. Do podobného štýlu sú ladené aj widgety a ikony iných aplikácií v najnovšom systéme Android 7.1 Nougat.

google-rounder-search

Náš tip
Umelá inteligencia od Google vytvorila vlastné šifrovanie. Vedci mu celkom nerozumejú

Nový vzhľad widgetu už vo svojich zariadeniach zahliadlo viacero používateľov. Zdá sa, že Google ho testuje cez A/B testy. Widget má veľkosť 4×1 a dá sa umiestniť kdekoľvek na plochu. Pre zatiaľ nie je známe, kedy a či ho vôbec Google aktualizuje vo všetkých Android zariadeniach, alebo len skúša, či sa takýto dizajn medzi používateľmi uchytí. Čo si o novom vzhľade widgetu Google vyhľadávania myslíte vy? Je v tejto forme krajší alebo praktickejší?

Zdroj: AndroidAuthority

3.11.2016
 • robot

  to je prve, co davam prec na novom mobile

  • SimSon

   Tiez. Akurat ze aj ked to dam prec, nemozem na volne miesto dat nic ine. Neviem ci je to tak na vsetkych, ale na mojom OP2 hej: 4×4 ikony s google-search, aj bez google-search…

   • Rastislav Salamon

    na samsungu to funguje bez problemov mozem si tam dat co chcem namiesto neho

  • Hitman

   Takých sú tisíce :-D

 • Richard

  to je hned prve co ide z plochy prec, na druhej mi to nevadi…..

+