MojAndroid

Spoločnosť Google podľa viacerých dohadov pripravuje zmenu widgetu, ktorý má dnes zrejme každé Android zariadenie. Hovoríme o Google vyhľadávaní, ktoré sa nachádza po spustení zariadenia priamo na domácej obrazovke. Widget s výrazným “G” logom a bielym dizajnom by sa mal dočkať oválnejšieho tvaru, ktorý by mal pripomínať veľkú “tabletku”. Do podobného štýlu sú ladené aj widgety a ikony iných aplikácií v najnovšom systéme Android 7.1 Nougat.

google-rounder-search

Náš tip
Umelá inteligencia od Google vytvorila vlastné šifrovanie. Vedci mu celkom nerozumejú

Nový vzhľad widgetu už vo svojich zariadeniach zahliadlo viacero používateľov. Zdá sa, že Google ho testuje cez A/B testy. Widget má veľkosť 4×1 a dá sa umiestniť kdekoľvek na plochu. Pre zatiaľ nie je známe, kedy a či ho vôbec Google aktualizuje vo všetkých Android zariadeniach, alebo len skúša, či sa takýto dizajn medzi používateľmi uchytí. Čo si o novom vzhľade widgetu Google vyhľadávania myslíte vy? Je v tejto forme krajší alebo praktickejší?

Zdroj: AndroidAuthority

3.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+