MojAndroid

Google Street View pozná snáď každý. Americká spoločnosť už roky chodí po svete so svojimi špeciálnymi autami a mapuje povrch Zeme. Google sa však doteraz nikdy nepochválil, koľko kilometrov ciest a terénu už stihol zmapovať. Web Cnet  teraz zverejnil aktuálne čísla.

Najaktuálnejšie čísla hovoria, že zmapovaných je už 16 miliónov kilometrov ciest v rámci Street View a Google Earth. To ja naozaj úctyhodné číslo. Spolu ide o povrch, ktorý má rozlohu 93 miliónov kilometrov štvorcových.

  • Google tvrdí, že má pokrytých 98 percent územia našej planéty, ktoré je obývané ľuďmi.

Ďaleko pred konkurenciou

Google v tejto činnosti prakticky nemá žiadnu konkurenciu. Len nedávno začala podobným spôsobom fotografovať územie ďalšia americká spoločnosť – Apple. Avšak kvalita Apple máp je ďaleko za Googlom. Navyše, v prvom rade sa teraz sústreďuje na zmapovanie USA. Google má už kompletne zmapovanú aj Európu, vrátane Slovenska.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Google zaplatí 13 miliónov dolárov v kauze Street View

16.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+