MojAndroid

S úpadkom BackBerry chce každá spoločnosť pôsobiaca na mobilnom trhu prebrať iniciatívu a stať sa číslom jedna v podnikovej sfére pre biznis zákazníkov. To platí aj pre Google, ktorý podľa informácií plánuje vylepšiť zabezpečenie mobilného systému Android ako takého a zlepšiť svoje postavenie aj v tejto oblasti. To by znamenalo, že nie len Samsung so svojím zabezpečením Knox ale aj ostatní výrobcovia by mali šancu zvýšiť svoje predaje a záujem v podnikoch.

Veľkou nezodpovedanou otázkou tak zostáva, akým spôsobom chce Google zlepšiť zabezpečenie Androidu a aký dopad to bude mať na jeho komunitu. Jedným z častých dôvodov, prečo používatelia polemizujú o slabej bezpečnosti Androidu je samotná jeho podstata, ktorá spočíva v jeho otvorenosti. Z triezveho pohľadu je to možné pokladať za výhodu a zároveň aj nevýhodu. Otvorenosť systému umožňuje hackerom jednoduchšie hľadať chyby, bezpečnostné diery a využiť ich na zavedenie malvéru do systému. Na druhú stranu, developeri majú možnosť prispieť k jeho ochrane a odosielať opravy chýb. Veľa zaváži aj akým spôsobom používateľ pristupuje k cracknutým aplikáciám a akou mierou dáva pozor na oprávnenia pri inštalácií.

Pravdepodobne najlepším spôsobom, ako zvýšiť bezpečnosť zo strany Googlu je pridať väčšie obmedzenia systému pre tzv. Sideloading, teda nahrávanie a inštaláciu aplikácií resp. apk súborov mimo obchodu Google Play. Avšak to je v rukách Googlu a momentálne sa nevie, či sa naozaj dočkáme istých obmedzení.

Zdroj: phonearena

27.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+