MojAndroid

Google pri príležitosti konania Google I/O 2015 predstavil viacero noviniek, ktoré sa netýkali len Androidu ako takého, ale aj jeho služieb. Internetový gigant predstavil napríklad nový hub Môj účet, ktorý zjednodušuje nastavenia bezpečnosti a súkromia. Používateľ na jednom mieste nájde nastavenia prihlasovania, osobných informácií alebo reklám. Podobným spôsobom upravil Google aj históriu účtu.

Náš tip
Google zjednodušuje kontrolu bezpečnosti a súkromia

Na domovskej obrazovke histórie Google účtu nájdete záznamy z rôznych služieb, ktoré sú rozdelené na niekoľko kategórií. Nachádzajú sa tu záznamy Aktivít na webe a v aplikáciách, Hlasové a zvukové aktivity, Informácie o zariadení, História polohy, História pozerania Youtube a História vyhľadávania Youtube. Pre každú z týchto kategórií môžete históriu vypnúť alebo znova zapnúť, prípadne vymazať tie položky, ktoré sú vám nepríjemné.

Celé prostredie je ladené do Material dizajnu a nájdete tu aj niekoľko zaujímavostí. Osobne ma prekvapila prítomnosť hlasových záznamov, ktoré Google ukladá napríklad pri aktivovaní hlasového vyhľadávania alebo pri zadávaní príkazov cez OK, Google. Sledovať je možné aj históriu pohybu alebo podrobnú históriu vyhľadávania.

Zdroj: androidpolice

 

3.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+