MojAndroid

Dodnes ponúkali služby od spoločnosti Google samostatnú pamäťovú kapacitu. Vďaka dnešnému vyhláseniu spoločnosti však všetci používatelia služieb Google Drive, Gmail a Google+ získavajú spoločnú pamäť 15 GB, pričom budú zvýhodnení používatelia prvých dvoch aplikácií v mobilnej forme, ktorí dostanú bezplatne až 30 GB priestoru.

Shared storage

Spoločnosť Google spravila tento ťah zrejme kvôli najnovšiemu Chromebooku Pixel, ktorý je orientovaný najmä na ukladanie dát v cloude. Jedným z dôvodov však jednoznačne bolo aj zjednodušenie samotného ukladania dát používateľmi, ktorí odteraz nájdu všetky prílohy e-mailov, zdieľané fotografie z Google+ a iné súbory z Drivu na jednom mieste. Spojenie pamäte tiež ruší 25 GB limit pre pamäť Gmailu.

drive

Google Drive je tak odteraz miestom, kde nájdete všetky svoje dáta uložené v cloude. Ide o výborný ťah s potenciálom najmä do budúcnosti, kedy bude cloud dôležitou zložkou digitálneho obsahu. Kto z vás používa “internetový USB kľúč” od Googlu každý deň? Napíšte nám v komentároch :-)

Zdroj: TechCrunch

14.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+