MojAndroid

Väčšina výrobcov smartfónov, vrátane Apple, má vo svojich obchodoch aplikáciu, ktorá má zjednodušiť prechod z konkurenčnej platformy. No a výnimkou nie je samozrejme ani Google, ktorý ale kvôli politike cupertínskej spoločnosti, musel zvoliť túto možnosť sprístupniť tak trochu obkľukou. Namiesto toho, aby teda vydal samostatnú aplikáciu pre prechod z Apple produktov na Android, aktualizoval dobré známy Google Drive (Google Disk), ktorý teraz ukrýva možnosť zálohy dát z iPhonu do cloudového úložiska.

Novú funkciu nájdu používatelia iPhonov v nastaveniach aplikácie v menu po názvom Záloha (backup). Pomocou nej môžu previesť zálohu kontaktov, udalostí z kalendára, fotografií a videí, ktoré sa nahrajú priamo do úložiska na Google Drive. Samozrejme, upload môže v závislosti od veľkosti súborov a rýchlosti internetového pripojenia trvať aj niekoľko hodín.

Po zálohe do online úložiska, je možné dáta obnoviť na ktoromkoľvek Android smartfóne. Stačí sa prihlásiť so svojim Google kontom a obnova prebehne automaticky a dáta budú k dispozií presne tam, kde by ste očakávali. Žiaľ, čo v tomto prípade chýba je záloha SMS správ, ktorá tu chýba úplne.

Zdroj: androidpolice

 

15.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+