MojAndroid

Spoločnosť Google podala ešte v roku 2011 patentovú prihlášku na tzv. inteligentné hodinky – Smart Watch. Smart Watch používajú rozšírenú realitu a majú výklopný kryt, ktorý tvorí displej s rozšírenou realitou na zobrazovanie aplikácií a dát obsiahnutých v hodinkách. Cez túto obrazovku môžete sledovať reálny svet okolo vás a zároveň si užívať zobrazenie interných dát aplikácií a samotných Smart Watch.

Hodinky Smart Watch si vieme predstaviť v praxi tak, že pri pohľade na obrazovku s použitím zabudovaného GPS si môžete pozrieť napríklad trasu, po ktorej idete, obzrieť si budete môcť vaše okolie v Google Street View a všetky tieto informácie budete mať doplnené o aktuálne počasie a spravodajstvo z ranných spravodajských serverov.

Je však isté, že ďalšia z vymožeností od spoločnosti Google sa nedostane na trh v najbližších mesiacoch, aj keď si vieme celkom živo predstaviť výbavu v podobe Google Glass, Google Glove, Google Smart Watch a smartfónu a tabletu Nexus vo vreckách. S takou výbavou by sme sa cítili naozaj bezpečne a mohli by nás vysadiť aj ako „astronauta na neznámej planéte“.

Zdroj: USPTO, PhoneArena

3.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+