MojAndroid

Google ponúka niekoľko elektronických aplikácií ako je Google Earth alebo Google Street View, ktoré pomáhajú turistom v orientácii v ich turistických destináciách. V minulosti to však boli práve papierové turistické mapy a sprievodcovia, ktoré boli pre cestovateľov najväčším prínosom v ich potulkách po turistických destináciách a vďaka tomuto faktu chce spoločnosť Google oživiť kúsok nostalgie za papierovými sprievodcami a plánuje získať turistických sprievodcov pod názvom vydavateľstva Frommer.

Cieľom je rozšírenie služieb, ktoré sa nebude sústreďovať len na elektronické dráhy internetu, ale Google chce rozšíriť svoju pôsobnosť tak, aby mohol turistom ponúknuť ďalšie kvalitné fotografie, recenzie hotelov, popisy stravovacích zariadení alebo priniesť históriu pamiatok.

Za 55 rokov existencie vydavateľstva Frommer toto zhromaždilo dostatok materiálov. Prepojením internetového giganta v podobe spoločnosti Google a vydavateľstva Frommer so svojimi materiálmi v papierovej podobe by mohla vzniknúť zaujímavá spolupráca, z ktorej by mohli na reklame ťažiť obe strany. Navyše prepojením lokálnych služieb, ako je Zagato, by spoločnosť Google získala značný náskok pred ostatnou konkurenciou. Značka Frommer týmto spojením však nezanikne, no nie je isté, či i naďalej bude Google prostredníctvom nej ponúkať tlačenú verziu turistických sprievodcov.

Pre nás, ktorí používame mobilné telefóny to znamená len to, že opäť sa môžeme tešiť na rozšírenie mobilného obsahu v našich smartfónoch. Všetko by neskôr malo byť prepojené na Google Mapy, a tak sa nám ľahko môže stať, že si pred cestou napríklad do New Yorku budeme môcť z pohodlia domova objednať stôl v reštaurácii ešte skôr, než nasadneme do lietadla a to všetko prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne.

Zdroje: Reuters, Androidauthority

15.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+