MojAndroid

Používatelia mobilného systému Android zvažujú niekoľko faktorov, podľa ktorých inštalujú alebo hľadajú nové aplikácie či hry. Je to hlavne hodnotenie podľa používateľov, ktoré pomáha dopredu odlíšiť dobrý titul od zlého, ďalej sú to recenzie alebo systémové povolenia. Doteraz sme tieto údaje našli rôzne usporiadané na stránke aplikácií, no Google sa rozhodol uviesť nové prvky na zvýraznenie niektorých z nich v mobilnej aplikácii. Sú to grafické odznaky.

Táto zmena sa zdá byť na strane serverov spoločnosti a postupne sa začína uvoľňovať pre všetkých používateľov. Odznaky idú ruka v ruke s novým material dizajnom, ktorý sme po prvý krát videli počas predstavenia systému Android L na developerskej konferencii Google I/O 2014. Odznaky sú umiestnené pod tlačidlom pre inštaláciu a ukazujú počet stiahnutí, hodnotenie, kategóriu a tlačidlo pre podobné tituly. Tie aplikácie, ktoré majú menej než 5000 stiahnutí sú sivé, tie ktoré spadajú do rozsahu 10 000 – 50 000 sú modré, 100 000 až 500 000 sú zelené a všetko čo presiahne milión je oranžové.

Pre používateľov, ktorí len v rýchlosti preklikávajú medzi aplikáciami tak Google priniesol rýchly grafický spôsob, ako ich odlíšiť. Naopak pre developerov to znamená malú výzvu dosiahnuť napríklad oranžovú farbu v počte stiahnutí. Internetový gigant sa týmto krokom už zrejme pripravuje na najnovšiu aktualizáciu systému, takže je pravdepodobné, že podobných zmien sa dovtedy dočkáme viac. Ak sa vám odznaky ešte nezobrazili, presvedčte sa, že máte nainštalovanú najnovšiu verziu služieb Google. Na našich smartfónoch sme to zatiaľ nespozorovali.

Zdroj: androidauthority

12.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+