MojAndroid

Ak patríte medzi aktívnych používateľov služieb Google, určite ste si už zvykli na to, že spoločnosť často mení množstvo detailov vo svojich produktoch. Iba pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Google testuje nový dizajn pre vyhľadávanie na desktope, ktoré by malo mať po novom viac čŕt z jazyka Material dizajn. Podobné, no možno ešte radikálnejšie zmeny, teraz chystá Google pre mobilné vyhľadávanie.

Náš tip
Google predstavuje Android P Developer Preview. Nexus 5X a 6P nebudú podporované

Niektorí používatelia teraz vidia mobilné vyhľadávanie s množstvom zaoblených prvkov. Ako môžete vidieť na porovnaní, po novom by malo byť vyhľadávanie oveľa okrúhlejšie. Najmä horná vyhľadávacia lišta má prejsť výraznou zmenou. Po novom sa tu nad ňou má zobrazovať aj aktuálny Google Doodle a celé vyhľadávanie tak má mať animovanejší vzhľad.

Zdá sa, že Google zatiaľ funkciu testuje iba na zariadeniach niektorých používateľov. My tento nový dizajn zatiaľ nevidíme na žiadnom z našich zariadení, no je možné, že podobné dizajnové prvky uvidíme čoskoro aj na ďalších zariadeniach.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+