MojAndroid

Práca v spoločnosti Google je pre mnohých “dream job”. Takmer všetci už videli úžasné fotky pracovného prostredia, ktoré zachytávajú rôzne chill zóny, jedálne, posilovne, herné kútiky, … a všetko, čo vám len napadne na účel zlepšenia kreatívnych mozgových buniek. Zamestnanci spoločnosti asi ani nemajú pocit znechutenia, že musia ísť do práce, aký zažíva asi väčšina bežných smrteľníkov.

Dostať miesto v spoločnosti nie je veľmi jednoduché a keď sa tam už človek dostane, zrejme si patrične užíva  všetky benefity a skvelé pracovné priestory, ktoré spoločnosť poskytuje. Predstavte si, že ste tam úspešne zamestnaný už 13 rokov a zrazu dáte výpoveď. Kto by niečo takéto urobil?

Necítil to tak, že by mohol ďalej inovovať

Inžinier Googlu Steve Yegge. A dôvod jeho odchodu? Už viac nemohol inovovať. Po svojom odchode uverejnil blogový príspevok, v ktorom zachytil niekoľko svojich myšlienok a dôvodov pre svoj počin.

Obvinil Google, že spoločnosť je príliš “konzervatívna” a skôr sa zameriava na to, čo už bolo vytvorené, než  by dodávala nové inovácie. Yegge taktiež považuje za veľký problém to, že spoločnosť sa stala viac “orientovanou na konkurenciu” ako “orientovanou na zákazníka” a spolieha sa na kopírovanie iných produktov, než na nové vlastné nápady.

Môžete sa pozrieť na celé portfólio produktov spoločnosti Google za posledné desaťročie a zistíte, že väčšina z nich je kopírovanie produktov konkurenta. Napríklad Google+ (Facebook), Google Cloud (AWS), Google Home (Amazon Echo), Allo (WhatsApp) Instant Apps (Facebook, WeChat), Asistent Google (Apple / Siri) a ďalej a ďalej a ďalej.

Vyjadruje sa Yegge, ktorý mal zjavne svojho bývalého zamestnávateľa v zuboch už dlhšie. V roku 2011 uverejnil znevažujúci status na Google+ – vraj mal byť súkromný, ale “náhodne” sa publikoval verejne.

Napriek tomu však Yegge pripúšťa, že Google je jedným z najlepších miest na prácu na svete, ale na druhej strane už to nie je veľmi inšpiratívne miesto na prácu.

Zdroj: AndroidAuthority

26.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+