MojAndroid

Spoločnosť Google včera predstavila množstvo nových zariadení. Udalosť s názvom #madebygoogle zrejme začala nové obdobie spoločnosti, ktoré bude späté s výrobou vlastného hardvéru. To nie je internetovému gigantovi cudzie, no doteraz boli vlastné zariadenia skôr sporadické. Teraz sa ale zdá, že Google to s hardvérom myslí vážne aj v budúcnosti. Spoločnosť totiž najala bývalého vedúceho zariadení Kindle v spoločnosti Amazon, aby teraz dozeral na vývoj hardvéru Google.

Náš tip
Google predstavil Daydream View, VR okuliare pripravené pre Pixel smartfóny a Daydream platformu

Je ním David Foster, ktorý sa bude zodpovedať priamo Rickovi Ostrelohovi. Ten je bývalým prezidentom spoločnosti Motorola a súčasným vedúcim hardvérovej divízie spoločnosti Google. Skvelé výsledky jeho práce môžeme vidieť aj na aktuálne predstavených zariadeniach Google Pixel, Pixel XL, Chromecast Ultra, Google Wifi či Google Home. Foster pritom prináša roky skúseností. Pôsobil ako viceprezident pre hardvérové inžinierstvo v spoločnosti Amazon. Jeho tím bol zodpovedný za zariadenia ako Kindle, Kindle Fire, Echo, Dash a mnohé ďalšie, ktoré vyšli zo spoločnosti Amazon. Pôsobil aj v spoločnostiach Microsoft a Apple, takže veríme, že teraz svoje skúsenosti zúročí a v svojom novom pôsobisku pomôže pripraviť skutočne zaujímavé zariadenia.

Zdroj: The Information via Android Authority

5.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+