MojAndroid

Spoločnosť Google zakladá na Slovensku svoju pobočku. Do obchodného registra bola zapísaná spoločnosť Google Slovakia s.r.o., ktorej jediný spoločník je spoločnosť Google International LLC z amerického šťátu Delaware. Google má pobočku v Čechách, prípadne Slovensko patrilo do kompetencií pobočky v Poľsku a Írsku. Google okrem OS Android prevádzkuje najpopuplárnejší vyhľadávač Google.com, Mapy, Google Earth a ďalšie služby a zarába na predaji reklamy cez Google AdWords.

Vytvorením pobočky na Slovensku je zrejmý zvýšený záujem Google o náš trh. Môžeme očakávať zlepšenie podpory predaja reklamy, prínos nových funkcií do Google Maps, panoramatických fotografií Street View, či ďalších obľúbených produktov. Všetci dúfame, že tento záujem sa prejaví aj v spustení platenej verzie Android Market aj pre slovenských Android fanúšikov.

Čo očakávate od pobočky Google na Slovensku vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

28.12.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+