MojAndroid

Určite sa s tým už mnohí z vás stretli – hľadáte niečo cez Google, no presne viete, v akom jazyku chcete zobraziť výsledky. Či už je to český článok a nepamätáte si, kde ste ho čítali, alebo ďalšie informácie v konkrétnom jazyku, často sa vzťahujúce ku konkrétnej krajine. Až doteraz stačilo zmeniť doménu vyhľadávača a miesto Google.sk či Google.com ste prešli na Google.cz a zrazu sa zobrazili české výsledky vyhľadávania. To už teraz neplatí – Google bude aj na zahraničných doménach zobrazovať výsledky na základe vašej polohy.

Náš tip
Google prináša doplnky do služby Gmail. Podporujú aplikácie tretích strán

Množstvo vyhľadávaní sa aj tak vzťahuje na polohu

Google argumentuje tým, že už teraz je 20 % vyhľadávaní zameraných na aktuálnu polohu používateľa. Nestane sa vám potom napríklad to, že keď idete na výlet napríklad do Prahy a zadáte do vyhľadávania na Google.sk heslo “reštaurácia s barom”, Google vám zobrazí informácie o podnikoch na Slovensku.

V nastaveniach vyhľadávania ale aj naďalej zostane možnosť zobrazenia výsledkov podľa vami vybranej polohy a nie podľa vášho aktuálneho umiestnenia. Nastavenie je ale pomerne ukryté a krkolomné, ako môžete vidieť na priloženom GIF.

Nezmenia sa ani právne obmedzenia

Google tiež dodáva, že novinka nezmení to, ako je vyhľadávanie Google prispôsobené podľa zákonov danej krajiny. Ak doteraz Google nezobrazoval niečo vo vyhľadávaní v danej krajine, nebude to zobrazovať ani odteraz. Hoci ide o drobnú zmenu, tých z vás, ktorí často prepínali domény vyhľadávania môžu byť touto zmenou zaskočení. V našom testovaní ale funguje zatiaľ systém po starom, a tak vidíme výsledky na základe domény a nie našej polohy. Môžeme ale očakávať, že novinka sa prejaví už v najbližších dňoch.

Zdroj: The Keyword via Android Police

28.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+