MojAndroid

Pred nedávnom sme vás informovali, že druhá generácia populárneho tabletu Nexus 7 z produkcie spoločnosti Google a ASUS, bude poháňaná procesorom od Qualcommu. Hlavným dôvodom pre zmenu čipov je podpora 4G LTE siete, ktorú spomínaný výrobca ponúka natívne a samozrejme aj vyšší výkon. Dnes sa po prvýkrát objavili údaje o načasovaní a predajných cieľov Googlu. Spravodajskej agentúre Reuters sa totižto podarilo zistiť, že spoločnosť plánuje v druhej polovici tohto roka predať viac než 8 miliónov tabletov, čím by poriadne zavarila ostatným cenovo dostupným zariadeniam, ako je Kindle Fire od Amazonu. Začiatok predaja sa očakáva niekedy v mesiaci júl.

Nexus 7 sa zacne predavat v juli

Zdroje agentúry Reuters, ktoré nechceli byť menované uviedli, že nová generácia tabletu Nexus 7 by mala disponovať vyšším rozlíšením displeja, upraveným dizajnom s tenším rámom a spomínaným Qualcomm čipom, ktorý nahradí Tegru 3 z aktuálneho modelu. Týmto sa potvrdili predchádzajúce informácie o zmene rozlíšenia a predpokladáme, že sa bude jednať o Full HD displej, ktorý by pri svojich rozmeroch ponúkol vynikajúcu ostrosť. Reuters kontaktoval jednotlivé spoločnosti so žiadosťou o vyjadrenie, no ani jeden zástupca nechcel situáciu komentovať.

Predpokladá sa, že aj ostatní výrobcovia Android tabletov predstavia novinky zo svojej dielne počas leta, no Google má v tomto prípade veľkú výhodu a tou sú aktualizácie a samozrejme cena. Zdroje uviedli, že vyhľadávací gigant môže predávať druhú generáciu za 199 dolárov, teda rovnako ako prvú generáciu v minulom roku, zatiaľ čo starý model by mohol byť o niečo zlacnený. Inou alternatívou by mohla byť viac konkurencieschopná cena a zrušenie predaja predchádzajúceho modelu.

Zdroj: reuters

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+