MojAndroid

Google spúšťa nový program odmien pre hľadanie bezpečnostných chýb v operačnom systéme Android. Internetový gigant do oznámil dnes na summite Black Hat Mobile Security v Londýne. V novom programe bude Google odmeňovať tých, ktorým sa podarí nájsť zraniteľné miesta v Androide, a to na smartfónoch a tabletoch Nexus, ktoré sa predávajú v obchode Play.

Odmeny za nájdenie chýb sa budú pohybovať v sumách od 500 dolárov za menej závažné, až po 8000 dolárov za kritické bezpečnostné diery, v prípade, že k ním bude poskytnutý aj testovací scenár a patch, ktorý by ich vedel opraviť. Google verí, že takéto odmeňovanie povedie k zvýšeniu bezpečnosti Androidu ako takého. Samozrejme, nebude vedieť zabrániť bezpečnostným rizikám spôsobených zásahom samotných výrobcov.

Novoohlásený lov na chyby je rozšírením už existujúceho programu, v ktorom sa Google snaží nájsť chyby nielen vo svojom internetovom prehliadači Chrome. Google tvrdí, že od roku 2010, kedy spustil tzv. bounty program, vyplatil nálezcom viac ako 4 milióny dolárov. Len v samotnom roku 2014 to bolo 1,5 milióna, ktoré si rozdelilo viac ako 200 výskumníkov.

Zdroj: techcrunch

 

16.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+