MojAndroid

Najrozšírenejší internetový prehliadač Google Chrome už nebude ďalej prehrávať reklamy vytvorené cez Flash. Takto vytvorená reklama sa zastaví na prvom snímku a Chrome ju ďalej neprehrá. HTML5 však takéto problémy nečakajú, ba naopak, Google ho chce touto cestou podporiť. Zastavenie podpory pre Flash Google spomenul ešte v júni tohto roka na svojej sociálnej sieti Google+, pričom zvýraznil aj možnosť automatickej konverzie Flash reklamy na HTML5 kód v systéme Google AdWords.

Náš tip
NÁVOD | Ako nainštalovať Flash pre Android 4.4 KitKat a 5.0 Lollipop

Google nie je prvým, kto zastavil podporu pre flash. Urobila tak aj Mozilla, ktorá v kóde Flashu našla bezpečnostné nedostatky a vyhlásila, že Flash vypne dovtedy, kým Adobe nevydá jeho aktualizáciu. Stop Flashu daj aj Google, ktorý napríklad zmenil Flash systém pre videá na HTML5 alternatívu a Flash reklamu nezobrazuje na svojich stránkach už ani Amazon. Všetky tieto weby ale dokopy nemajú takú silu ako Google, a tak očakávame, že zastavenie podpory od Googlu bude pre Flash posledným klincom do rakvy. Je čas preniesť sa cez túto starú technológiu a vyvíjať rýchlejšie, modernejšie weby a reklamy.

Zdroj: Wired

1.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+