MojAndroid

Spoločnosť Google sa rozhodla, že tento rok prinesie spoluprácu s čínskou spoločnosťou Xiaomi a výsledkom je zaujímavý set 16 YI kamier so širokouhlými objektívmi, ktoré dokážu nahrávať 360° video pre virtuálnu realitu. Všetky kamery ponúkajú možnosť nahrávať video v 4K kvalite a set YI HALO im ponúka výdrž 100 minút nepretržitého nahrávania.

Google pripravuje k tomuto setu aj vlastnú Android aplikáciu, ktorá bude slúžiť na ovládanie kamier a náhľad videa. Na samotné spracovanie 360° videa z YI HALO však bude slúžiť špeciálny program, ktorému bude trvať spojenie 16 videí niekoľko hodín. Riadiť ho bude umelá inteligencia a spojenie videí do jedného celku bude trvať niekoľko hodín. Výsledok by však mal stáť za to.

YI HALO bude dostupný už čoskoro a Google so Xiaomi ho chcú sprístupniť bezplatne aj 100 tvorcom zaujímavých videí na celom svete. Svoju prihlášku do tejto “súťaže” môžete poslať na tomto odkaze, čas máte do 22. mája. Ostatní záujemcovia si za tento set budú musieť zaplatiť a naše očakávania sú v tomto smere dosť nepriaznivé. Cena takého setu môže atakovať aj 2000 EUR.

Náš tip
Google odhalil finalistov Google Play awards 2017. Toto sú podľa neho naj appky a hry

Zdroj: Google, YI

25.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+