MojAndroid

Google má experimentálnu divíziu zvanú Google X. Tá sa zaoberá automobilmi a systémom na ich samočinné jazdenie, ktorý vyvíja priamo od základov. Prvé ovocie z tohto projektu prináša prototyp samojazdiaceho automobilu bez špecifického názvu. Ten neponúka žiadne pedále ani volant a v jeho interiéri nájdete len 2 sedačky a mäkkou penou vystuženú palubnú dosku. Celý automobil vyzerá inak veľmi milo a vďaka dvom okrúhlym svetlometom a senzoru v prednej maske vyzerá, akoby mal vlastnú tvár.

google-auto-prototyp

Hoci auto momentálne jazdí iba rýchlosťou 25 míľ za hodinu a bolo testované zatiaľ len v obmedzenej prevádzke, dosahuje výborné výsledky a je pripravené na reálne cesty. Sergej Brin, spoluzakladateľ Googlu, sa pri príležitosti predstavenia tohto prototypu samojazdiaceho auta vyjadril nasledovne:

“Pri stavbe tohto auta sme na to išli úplne od základov a riadili sme sa tým, ako by samojazdiace auto malo asi vyzerať. Som nadšený z toho, ako dokážeme už dnes zmeniť spôsob prepravy ľudí. Keď sa pozriete na starých, príliš mladých či telesne postihnutých ľudí, je to pre nich veľká výzva a možnosť.”

Aktuálne je v projekte Google X zhruba 100-200 prototypov týchto áut a Sergej Brin potvrdil, že by chceli autá skúsiť na reálnych cestách ešte tento rok. My im rozhodne pri ďalšom vývoji držíme palce a tešíme sa na deň, kedy sa tieto vozidlá dostanú do ostrej prevádzky.

Zdroj: TechCrunch

28.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+