MojAndroid

Cieľom Google je, aby každý užívateľ mal možnosť konzumovať VR obsah. Preto sa firma rozhodla rozšíriť dostupnosť stránky WebVR Experiments. Táto stránka síce prevažne ponúka VR hry, ale dokáže napríklad aj zobraziť miesta na Zemi.

Náš tip
Google AutoDraw urobí z čmáraníc pekné kresby. Používa k tomu umelú inteligenciu

WebVR Experiments fungujú v každom prehliadači a pomáhajú vývojárom rýchlo vytvoriť VR obsah a zdieľať ho s ostatnými. Táto služba funguje už od februára, ale vtedy bola obmedzená len na Daydream zariadenia, ktorých je na trhu stále minimum. Avšak minulý týždeň Google rozšíril podporu aj na lacné okuliare Google Cardboard, čo znamená, že už každý užívateľ s Androidom môže okúsiť VR obsah cez prehliadač. Ak vás zaujíma, čoho všetkého je stránka WebVR Experiments schopná, tak si pozrite toto video.

Pridávame aj pár GIF obrázkov, ktoré vám ukážu názorné príklady toho, čo nájdete na tejto stránke. Napríklad si zahráte VR ping pong Konterball s vašim kamarátom.

Ak chcete objavovať svet, stačí použiť len váš hlas.

Alebo napríklad hra Spot-the-Bot, kde hľadáte botov vo virtuálnej realite.

Toto je len pár príkladov toho, ako môžete využiť WebVR. Ak náhodou nevlastníte Daydream alebo sa vám kvôli tomuto nechce kupovať Cardboard okuliare, tak sa stále môžete zahrať na počítači alebo hocijakom smartfóne s Androidom, samozrejme iba v 2D. Podpora pre HTC Vive a Oculus Rift v Google Chrome prehliadači príde už čoskoro. Neváhajte a skúste si WebVR Experiments na tomto odkaze.

Zdroj: Google

18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+