MojAndroid

Vývojári Android aplikácií sa budú mať zrejme o čosi lepšie. Po tom, čo spoločnosť Apple prešla na nový model, podľa ktorého by vývojári získali až 85 % ziskov z predplatného v službách aplikácií miesto aktuálnych 70 %, sa teraz rovnakým smerom uberá aj Google. Svojim vývojárom dá tiež 85 % z celkových tržieb, pričom podmienky pre vývojárov by mali byť ešte lepšie ako v prípade konkurencie.

Náš tip
7 najzbytočnejších aplikácií v obchode Play

Hoci tieto informácie ešte nie sú potvrdené, špekuluje sa o tom, že Google neponúkne tieto novinky iba pri 12-mesačnom predplatnom nejakej služby tak, ako to po novom robí Apple. Finančné zvýhodnenie by sa malo týkať všetkých prípadov, kedy je zakúpené predplatné nejakej služby prostredníctvom aplikácie z obchodu Play bez ohľadu na to, aké dlhé toto predplatné je. To by malo potešiť mnohých vývojárov, ktorí tak zarobia na predplatnom o poznanie viac a teoreticky by sa to mohlo odraziť aj na znížení cien predplatného, ktoré je niekedy drahšie práve vtedy, keď sa ho chystáte zakúpiť prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Nie je zrejmé, kedy by mali byť novinky pre vývojárov oficiálne dostupné, no zrejme je to otázkou iba krátkeho času. Je ale skvelé vidieť, že Google nezaostáva za konkurenciou a snaží sa pre vývojárov pripraviť ešte lepšie podmienky.

Zdroj: recode via engadget

10.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+