MojAndroid

Google dnes svetu predstavil novinku, na ktorú vývojári aplikácií čakali už nejaký ten rok. V obchode Play je konečne možné používať promo kódy, ktoré môžu v aplikácii alebo hre odomknúť špeciálne funkcie alebo inak platené vlastnosti. Doteraz sa dali promo kódy používať iba nepriamo a Google ich oficiálne nepodporoval. Po niekoľkých rokoch, čo sa promo kódy dajú používať napríklad v Apple Store, sa teda konečne dočkali aj vývojári Android titulov.

google play 5.1.11

Promo kód je výborná možnosť, ako spropagovať svoju aplikáciu a prilákať nových používateľov. Vývojári môžu promo kódy pridávať priamo v konzole obchodu Play, pričom pri nich môžu nastaviť životnosť maximálne 1 rok. Google obmedzil aj množstvo promo kódov na jednu aplikáciu, a to na 500 kódov štvrťročne. Špeciálne heslá odomykajúce extra funkcie sa dajú použiť na platené aplikácie a hry, prípadne na in-app nákupy. Nie však na mesačné predplatné nejakej služby, napríklad časopisu v online stánku niektorých novín.

Zdroj: AndroidCommunity

15.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+