MojAndroid

Možno ste v utorok, 12. septembra, zaznamenali problémy pri používaní viacerých služieb spoločnosti Google. Nie len Google Search, išlo aj o Gmail, Drive a dokonca aj YouTube. Nie, nebolo to chybou vášho pripojenia, spoločnosť naozaj trpela výpadkami servera.

DownTown a Outage Report (služby poskytujúce prehľady problémov a výpadkov rôznych stránok v reálnom čase, pozn. red.) indikovali, že všetky služby od Google mali skutočne problémy s výpadkami. Niektoré z nich boli také zlé, že ak používateľ načítal Google Search bez uloženia do vyrovnávacej pamäte, logo Google sa ani len neobjavilo.

Používatelia boli pochopiteľne zmätení, preto sa snažili kontaktovať “support” tímy najmä prostredníctvom sociálnych sietí. Tie mali čo robiť, aby odpovedali na množstvá správ od užívateľov. Na základe mapy výpadkov možno vidieť, že užívatelia na východnom pobreží Ameriky, v strednej Európe a v Japonsku boli postihnutí najviac.

Nie len Google malo problémy

Napokon spoločnosť Google oficiálne priznala, že v službe Google Drive sa vyskytuje problém, neuviedla však, že sa týka aj ďalších z jej služieb. Po čase Google problémy so serverom zjavne vyriešil, ako možno vidieť na ich status stránke. Snáď sa tieto výpadky nebudú v budúcnosti opakovať častejšie.

Google však nebol jedinou spoločnosťou, ktorá mala problémy. Aj Amazon Web Services a GitHub sa zdajú byť v poslednom čase v ťažkostiach, možno sú všetky tieto udalosti navzájom prepojené.

Zdroj: TheNextWeb

14.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+