MojAndroid

Google vyhľadávač patrí k najnavštevovanejším stránkam na celom internete. Vie vám pomôcť s naozaj rozličnými požiadavkami, pričom ho najčastejšie ľudia využívajú na získavanie informácií. Aj tu sa pokrok nezastavil a raz za určité obdobie dostane vylepšenia. Niekedy majú grafickú podobu, inokedy ide o softvérové úpravy, ktoré len tak nevidíme. Správu priniesol portál 9to5Google.

Celkom nedávno, v roku 2021, sme sa dočkali veľkej zmeny. Povestné Gooooooooogle, ktoré sme mohli nájsť na spodku prvej karty s vyhľadávaním nahradila fráza “viac výsledkov”. Išlo o veľkú zmenu, ktorá už vtedy vzbudila vášne u používateľov. Podľa spoločnosti šlo o moderné riešenie, ktoré vyradilo z hry zastaranú metódu prepínania jednotlivých kariet s výsledkami.

Mohlo by vás zaujímať:

Prvýkrát sme sa s touto zmenou mohli stretnúť v októbri 2021, kedy prišla na mobilné zariadenia, pričom do webovej verzie prišla až v decembri 2022. Čo čert nechcel, spoločnosť túto zmenu vyhodnotila ako neúspešnú, keďže sa teraz hromadne vracia na naše zariadenia. Mnoho ľudí to pobúrilo, iní zas hodnotia zmenu do minulosti pozitívne. Kam patríte vy, necháme na vás.

Niektorí z vás si možno ani nevšimli, že sa niečo takéto medzičasom udialo. Samotná spoločnosť sa vyjadrila, že posledné zistenia hovoria o tom, že ľudia, ktorí hľadajú viac informácií, sú ochotní prejsť až na štvrtú stránku. Možno práve preto je pre nich výhodnejšie sa preklikať, ako sa stratiť pri scrollovaní.

Náš tip
Dá sa nahradiť jedno stratené Bluetooth slúchadlo? | TÉMA

27.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+