MojAndroid

Spoločnosť Google prináša novú funkciu v rámci vyhľadávania. Tá zobrazí udalosti vo vašej blízkosti či ponúkne možnosť zakúpiť si na ňu lístok. Nebude chýbať čas a miesto takýchto udalostí a v rámci vyhľadávania bude k dispozícii tiež nový mechanizmus na zistenie udalostí, ktoré by sa vám mohli potenciálne páčiť.

Náš tip
Všetky G Suite účty by mali prejsť na nový Gmail už v priebehu októbra. Tvrdí Google
Náš tip
Google Next 2018: Novinky najmä v rámci „cloud computingu“

Vyhľadávanie Google a zaujímavé udalosti

V prehľadnom okne by ste mali nájsť zaujímavé udalosti a základné informácie k nim. Po “rozkliknutí” by sa mal zobraziť aj zoznam, ktorý bude obsahovať ďalšie udalosti zoradené na časovej osi. Hoci čosi podobné sme už mohli vidieť v minulosti, nové rozhranie by malo byť o čosi lepšie prispôsobené k záujmom každého používateľa.

K dispozícii bolo viacero prevedení obdobnej funkcie, a tak nie je isté, ktorá dizajnová verzia nakoniec dorazí na zariadenia. Google tvrdí, že aktuálne nie je funkcia dostupná pre všetkých používateľov, ale malo by sa tak stať už v najbližších dňoch.

Náš tip
Facebook, Google, Twitter a Microsoft chcú spolupracovať. Cieľom je prenos dát medzi aplikáciami
Náš tip
Prehliadač Chrome na Androide vypne karty na pozadí po 5 minútach nečinnosti

A práve Google vydal aj sériu pokynov pre vývojárov jednotlivých stránok. Tieto pokyny zahŕňajú inštrukcie k tomu, aby aj ich udalosti mohli byť správne zobrazené prostredníctvom takýchto kariet v rámci vyhľadávania Google. Plnohodnotné znenie týchto pokynov nájdete na nasledujúcom odkaze.

Dostali ste už novú funkciu v rámci vyhľadávania Google? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+