MojAndroid

Vyhľadávanie Google na zariadeniach s Androidom je väčšine z nás zrejme dobre známe. Lištu vyhľadávania nájdeme na väčšine nových Android zariadení priamo na hlavnej domovskej obrazovke v jej hornej časti. Ak vlastníte systém s čístým systémom Android, túto lištu v základnom launcheri dokonca ani nedokážete odstrániť. Napriek tomu ju aktívne nevyužívajú všetci používatelia, no Google aj tu prináša zaujímavé vylepšenia. To najnovšie prináša vylepšené zobrazovanie informácií o kontaktoch.

Google vyhladavanie stare

Prostredníctvom tejto lišty je totiž možné vyhľadávať aj kontakty. Ak sa vami vyhľadávaný výraz zhoduje s menom niektorých vašich kontaktov, až donedávna sa zobrazil odkaz na zobrazenie týchto kontaktov ako môžete vidieť na obrázku vyššie. Po novom sa okrem odkazu zobrazia aj nové rýchle možnosti pre uskutočnenie hovoru, odoslanie SMS a prípadne aj e-mailu. Nové zobrazenie kontaktov si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

Google vyhladavanie nove

Zatiaľ ale ide iba o veľmi mierne rozšírenú funkciu a veľa používateľov jej dostupnosť ešte nehlási. To by ale mohlo znamenať, že Google funkciu iba testuje a jej oficiálnu dostupnosť uvidíme až neskôr.

Zdroj: James Scott Jr (Google+) via Android Police

13.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+