MojAndroid

Kto by nepoznal Google vyhľadávanie. Je to najrozšírenejší nástroj na vyhľadávanie všetkého. Stačí do neho napísať, čo hľadáte a výsledky máte okamžite. Jednoduché a rýchle. Dnes by sme si už asi život bez Googlu predstaviť nevedeli. Veď keď niečo nevieme, jednoducho si to “vygooglime”. Nachádza sa v ňom však jedna novinka, o ktorej ste pravdepodobne nevedeli. Ide o hru, tzv. textovú adventúru. Objavená bola náhodou, používateľom redditu s menom attempt_number_1.

Hrať môžete aj vy

Po vyhľadaní slovného spojenia “text adventure” a následnom zapnutí konzoly, ktoré uskutočníte klávesovou skratkou CTRL+SHIFT+J, sa vás prehliadač opýta či chcete hrať hru. Nachádza sa tu totiž textová adventúra. Hráč v nej ovláda svoju postavu pomocou textových príkazov. Nám to fungovalo v prehliadači Chrome pri použití režimu inkognito. Ideálne je mať Chrome v angličtine, no niekedy to funguje aj v prípade, že máte nastavený slovenský jazyk. Dajte však pozor, musíte ísť najskôr na stránku google.com. Google.sk fungovať nebude.

Náš tip
TOP Android aplikácie a hry týždňa | 39. týždeň 2018

2.10.2018
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+