MojAndroid

Zdrojový kód nového Androidu 4.1 Jelly Bean je práve v týchto chvíľach uploadovaný do AOSP a už dnes by mal byť dostupný na stiahnutie. Informoval o tom Google developer Jean-Baptiste Queru, známy tiež ako JBQ. Označenie novej verzie AOSP kódu je android-4.1.1_r1 a na stiahnutie bude dostupný na stránke android.googlesource.com. Možno ste si tiež všimli rozdielné označenie zdrojového kódu, ktoré nie je totožné s číselným označením Androidu Jelly Bean predstaveného na Google I/O. Ide pravdepodobne o novšiu verziu, ktorá ešte na poslednú chvíľu opravuje niektoré chyby v systéme.

Keďže od dnešného dňa majú vývojári prístup k zdrojovému kódu , môžu sa konečne pustiť do programovania a portovania nového Androidu do našich zariadení. V blízkej dobe by sa tak mali objaviť prvé Custom ROM vytvorené z AOSP pre najrôznejšie zariadenia. Svoje zámery s Androidom Jelly Bean odhalil aj tím CyanogenMod, ktorý by už v blízkej dobe mal ponúknuť novú CM 10 ROM pre všetky podporované zariadenia z projektu CyanogenMod 9.

Zdroj: gsmarena

10.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+