MojAndroid

Fanúšikovia virtuálnej reality budú mať vďaka Google opäť možnosť viac sa podeliť o svoje úlovky s ostatnými. Vďaka novému nástroju VR View môžu developeri pridávať embed fotky a videá, a to nie len priamo do svojich webových stránok, ale aj do aplikácií pre operačné systémy Android a iOS. Google si je vedomý toho, že 360° fotky a videá začínajú byť veľmi populárne, avšak ich zdieľanie nie je jednoduché, pretože nie je možné ich priamo niekam vložiť.

Ďalšou výhodou je možnosť prehrávania priamo v prehliadači. Pokiaľ máte okuliare Google Cardboard, prípadne iné binokulárne VR okuliare, stačí si 360° fotku alebo video priamo v prehliadači, alebo v aplikácií otvoriť a o zážitok máte postarané. Implementácia je pritom otázkou pár riadkov v kóde, prípadne jednoduchého iframe kódu pre vloženie na web. Všetky možnosti pritom obsahujú niekoľko nastavení, ako si upraviť výsledok k svojím potrebám. Viac informácií, vrátane toho ako embed video pridať do aplikácie alebo na stránku ako iframe, nájdete na stránke Google Developers.

google_vr_views_example

Náš tip
Google chce tento rok predstaviť dôstojného konkurenta pre Samsung Gear VR

Zdroj: Androidpolice

2.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+