Google predstavuje svoj prvý VR film s názvom Tabel

21. apríla 2017 2

Spoločnosť Google prináša stále čoraz viac nových projektov s dôrazom na virtuálnu realitu. Jednou z nich je aj prostredie WebVR, ktoré vám ponúkne obsah vo virtuálnej realite priamo vo vašom internetovom prehliadači od Googlu. Spolu s touto novinkou spoločnosť predstavila aj 12 experimentov pre WebVR, ktorými chcela túto technológiu demonštrovať. Teraz Google zachádza ešte ďalej a prináša experimentálny film vo virtuálnej realite s názvom Tabel.

TIP:Google plánuje svoje vlastné Ad-Block rozšírenie pre prehliadač Chrome

Tabel je krátky film, ktorý pozoruje viac súčasne sa odohrávajúcich príbehov. V prostredí reštaurácie ste svedkami šiestich skupín rozhovorov, ktoré sa odohrávajú súčasne. Pohybujete sa po miestnosti a počujete len rozhovor, pri ktorom ste aktuálne prítomný. Takýmto spôsobom ste nútený hýbať sa s vedomím, že jeden rozhovor cítite rozvíjať sa a ostatné zanedbávate. Tento koncept prináša tiež nutkanie k opakovanému sledovaniu.

TIP:Google Prekladač bude za pomoci neurónových sietí prekladať už aj slovenčinu

Film bol zaznamenaný v spolupráci so spoločnosťou GoPro a to prostredníctvom kamery Jump. Faktom ostáva, že naplno si tento nový koncept vychutnáte len s VR doplnkami ako Daydream či Google Cardboard. Celý film však bude dostupný priamo vo vašom prehliadači. To dodáva nádej, že sa VR produkty dostanú k širokej mase používateľov. Spoločnosť Google takisto pripomína, že sa môžeme tešiť na ďalšie projekty v rámci WebVR.

Zdroj: androidpolice

Zapojte sa do diskusie (2)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: