MojAndroid

Spoločnosť Google prináša stále čoraz viac nových projektov s dôrazom na virtuálnu realitu. Jednou z nich je aj prostredie WebVR, ktoré vám ponúkne obsah vo virtuálnej realite priamo vo vašom internetovom prehliadači od Googlu. Spolu s touto novinkou spoločnosť predstavila aj 12 experimentov pre WebVR, ktorými chcela túto technológiu demonštrovať. Teraz Google zachádza ešte ďalej a prináša experimentálny film vo virtuálnej realite s názvom Tabel.

Náš tip
Google plánuje svoje vlastné Ad-Block rozšírenie pre prehliadač Chrome

Tabel je krátky film, ktorý pozoruje viac súčasne sa odohrávajúcich príbehov. V prostredí reštaurácie ste svedkami šiestich skupín rozhovorov, ktoré sa odohrávajú súčasne. Pohybujete sa po miestnosti a počujete len rozhovor, pri ktorom ste aktuálne prítomný. Takýmto spôsobom ste nútený hýbať sa s vedomím, že jeden rozhovor cítite rozvíjať sa a ostatné zanedbávate. Tento koncept prináša tiež nutkanie k opakovanému sledovaniu.

Náš tip
Google Prekladač bude za pomoci neurónových sietí prekladať už aj slovenčinu

Film bol zaznamenaný v spolupráci so spoločnosťou GoPro a to prostredníctvom kamery Jump. Faktom ostáva, že naplno si tento nový koncept vychutnáte len s VR doplnkami ako Daydream či Google Cardboard. Celý film však bude dostupný priamo vo vašom prehliadači. To dodáva nádej, že sa VR produkty dostanú k širokej mase používateľov. Spoločnosť Google takisto pripomína, že sa môžeme tešiť na ďalšie projekty v rámci WebVR.

Zdroj: androidpolice

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!
Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+