MojAndroid

Vlastnú VPN službu bude čoskoro ponúkať aj Google. Má to však jeden veľký háčik. Nepôjde o samostatnú službu, ktorú by si za lákavý mesačný poplatok mohol aktivovať ľubovoľný záujemca. VPN služba Google One, ako naznačuje aj jej samotný názov, bude súčasťou plateného cloudového úložiska Google One.

V praxi pôjde len o bonus pre zákazníkov, ktorí úložisko Google One používajú v jeho najvyššej forme – predplatenú majú najvyššiu tarifu 2 TB za 9,99€ mesačne, prípadne 99,99€ ročne. Celou pointou za novou VPN službou od spoločnosti Google je teda pokus o zatraktívnenie predplatného pre cloudové úložisko Google One.

Nedávno sa Google snažil nových používateľov prilákať tým, že do služby Google One pridal možnosť pre automatickú zálohu obsahu zo smartfónov. Teraz pridáva VPN a časom možno prihodí ešte niečo ďalšie. O aktuálnej novinke informuje priamo na oficiálnom webe.

Najskôr v USA, neskôr v ďalších krajinách

Novinka bude najskôr dostupná pre predplatiteľov v USA, no postupom času sa má dostať aj do ostatných krajín, v ktorých je ponúkaná služba Google One. V prvej fáze bude VPN služba dostupná pre Android, a to priamo v aplikácii Google One.

Jediné, čo používateľ musí pre jej používanie urobiť, je kliknutie na jeden prepínač. Potom už zo svojho smartfónu surfuje cez zabezpečenú VPN sieť. Okrem tohto jednoduchého aktivovania sa služba hrdí aj prvotriednou rýchlosťou a ochranou súkromia. V roku 2021 má prejsť nezávislým auditom, aby sa tieto vlastnosti overili.

Funkcia VPN bude dostupná v Spojených štátoch prostredníctvom aplikácie Google One pre Android. Čoskoro bude dostupná aj v ďalších oblastiach. Existujúci členovia Google One s tarifou 2 TB alebo vyššou získavajú prístup k VPN bez ďalších poplatkov. Jednoducho len zapnú VPN z aplikácie Google One jedným klepnutím.

 

Pre iOS aj Windows

Google avizuje, že postupom času chce rovnakú možnosť ponúkať aj pre operačné systémy iOS, Windows a Mac. Dôjsť k tomu má v najbližších mesiacoch s rozšírením VPN služby Google One do ďalších krajín.

Konkurencia

VPN služby sa v ostatných rokoch stali celkom bežnou vecou. Dnes ich existuje už celý zástup, a niektoré z nich sa tešia aj dobrej reputácii. Prehľad tých najznámejších pre Androd smartfóny nájdete v článku o základnej problematike VPN služieb.

Náš tip
Používate na svojom telefóne VPN? Skontrolujte si, či o vás nezbiera citlivé údaje
3.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+