MojAndroid

Mnohí z nás si to možno ani neuvedomujú, no zdravotne znevýhodnení a telesne postihnutí používatelia často nemôžu pracovať so smartfónmi tak, ako tí zdraví. Pre prácu s telefónom potrebujeme v prvom prípade zdravé ruky, čo nie je pre každého samozrejmosťou. Okrem trvalo postihnutých používateľov však na problémy narazia aj ľudia po úraze, ktorí si razom uvedomia, aké dôležité je vedieť uchopiť telefón a pracovať s prstami. Google teraz prináša skvelé riešenie pre všetkých, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nemôžu ovládať telefón rukami – aplikáciu Voice Access.

Plnohodnotné ovládanie telefónu bez rúk

Ako názov napovedá, aplikácia prináša možnosť ovládania telefónu hlasom. Možno si poviete, že to je možné už teraz. To je síce pravda, ale iba do určitej miery. Niektoré funkcie telefónu je skutočne možné vykonať hlasovými povelmi, no ak chcete úplne nahradiť ruky hlasom, až doteraz ste mali smolu. Aplikácia Voice Access pracuje veľmi jednoducho, no pritom extrémne účinne. Všetkým funkciám, gestám a obsahu na obrazovke pridelí číslo a vy toto číslo potom už iba poviete. Následne sa stane presne tá akcia, ktorej bolo číslo pridelené. Môže ísť o spustenie konkrétnej aplikácie, ale napríklad aj o posunutie sa na webovej stránke či presun na domovskú obrazovku.

Pomôže znevýhodneným, aj bežným používateľom

Toto riešenie prináša obrovskú výhodu pre všetkých tých, ktorým zdravie neumožňuje využívať smartfóny naplno. Aplikácia je však taká užitočná, že sa môže zísť skutočne každému. Ak ju aj nainštalujete, ani nemusíte vedieť, že je tam, no v prípade potreby je vždy k dispozícii. Keď totiž ovládate telefón hlasom a následne sa dotknete obrazovky, pridelené čísla z obrazovky zmiznú a objavia sa až v momente, keď znovu aktivujete Google Asistenta. Aplikácia je dostupná skutočne pre všetkých a z obchodu Play si ju môžete stiahnuť aj prostredníctvom nášho widgetu nižšie. Pre jej správne fungovanie by ste však mali mať telefón prepnutý do angličtiny, aby vám plnohodnotne mohol fungovať aj Google Asistent.

Verzia: 3.0.213862035
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.213862035
Aktuálna cena: Zdarma

3.10.2018
Zdroj: Android Central

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+