MojAndroid

Čím vyššie, tým lepšie. Presne to si myslíme o číslach, ktoré sprevádzajú celý náš život. Platí to aj o rýchlosti internetu, ktorú si mnohí z vás často merajú, aby sa mohli niekomu pochváliť, alebo aby vedeli, prečo im seká obľúbený seriál, keď ho pozerajú na webe. Vlastný merač internetu (speedmeter) sme predstavili na našom webe aj my a zdá sa, že to bola dobrá myšlienka. Vlastné riešenie na meranie internetu totižto pripravuje už aj Google.

Cl-AOBbVAAARLBM

Ako prvý objavil merač rýchlosti internetu od Googlu používateľ Pete Meyers, ktorý do vyhľadávania zadal jednoduchú frázu “check internet speed”. Google mu ponúkol možnosť merania rýchlosti internetu a po kliknutí na tlačidlo klasickej modrej farby ho presunul na vlastný speedmeter. Zdá sa však, že táto možnosť bola spustená len v testovacej fáze, pretože teraz nie je dostupná. Ide o projekt z dielne Google Measurement Lab, ktorá sa zaoberá meraním internetu a jeho kvality po celom svete. Podobné riešenie ponúka aj Bing. Do vyhľadávania stačí zadať výraz “speed test”. 

Zdroj: TheVerge

29.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+