MojAndroid

Google zrejme silno uvažuje nad vývojom vlastných čipov pre svoje mobilné zariadenia. Naznačuje to aktuálna pozícia človeka s menom Manu Gulati, ktorý prešiel z konkurenčného Applu ku Googlu. Ten bol šéfom oddelenia, ktoré malo za úlohu návrh architektúry Apple čipov.

So špecialistom ako je Manu Gulati je zrejmé, že Google v najbližších rokoch chce zmenu a bude sa viac podobať na svojho konkurenta Apple. Už v blízkej budúcnosti by tak zariadenia spoločnosti nemuseli spoliehať na procesory a čipy od externých dodávateľov. Namiesto toho si ich bude navrhovať Google sám.

Obrat zmýšľania spoločnosti potvrdzujú aj ďalšie voľné pracovné pozície. Google aktuálne hľadá inžinierov a architektov hardvéru a mobilných čipsetov. Popis práce pritom veľa napovedá o tom, o čo sa bude spoločnosť snažiť v najbližších rokoch: “Pomôžte definovať architektúru budúcich generácií čipsetov pre smartfóny a tablety.

Dnes sú na trhu s mobilnými procesormi najväčšími hráčmi Qualcomm a Mediatek. Viaceré veľké spoločnosti si pritom svoje čipy, ktoré osadzujú vo vybraných produktoch, navrhujú a vyrábajú sami. Sú to napríklad Huawei, Samsung, Apple, ale aj Xiaomi. Či sa k nim pridá aj Google ukáže ale až čas.

Zdroj: gsmarena

15.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+