MojAndroid

Spoločnosť Google uvidela aplikáciu Tilt Brush. Je ideálna na maľovanie či modelovanie priamo vo virtuálnej realite. Pre tých, ktorí aktuálne VR headsetom nedisponujú je tu teraz príležitosť vidieť tvorbu iných tvorcov v rámci novej aktualizácie. V novej galérii je k dispozícii tiež možnosť zdieľania práce alebo úprava diela, ktoré sa vám zapáči.

Náš tip
Virtuálna realita preniká aj na web, vďaka Google Chrome

Aplikácia Tilt Brush môže jemne pripomínať Microsoft Paint, avšak v prevedení priamo pre virtuálnu realitu. Od februára ponúka spoločnosť Google oficiálnu podporu pre headset Oculus Rift+ Touch. Tilt Brush bola takisto jednou z najobľúbenejších aplikácií pre HTC Vive a to už v čase po predstavení headsetu.

Náš tip
Google predstavuje svoj prvý VR film s názvom Tabel

V záložke “Sketches” môžete priamo skúmať vytvorené diela prostredníctvom špeciálneho prostredia aj na vašom smartfóne či desktope. Jedným z cieľov spoločnosti Google je sprístupniť kvalitný 3D obsah pre širokú škálu používateľov. Aplikácia Tilt Brush je síce zameraná skôr na umelecky smerujúce diela, avšak poskytuje skvelú príležitosť aj pre používateľov, ktorí aktuálne nevlastnia VR headset.

Zdroj: techcrunch

29.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+