MojAndroid

To, že sa Google tento rok zaujíma o virtuálnu realitu ešte vo väčšom merítku, nie je žiadne tajomstvo. Spoločnosť dokonca vytvorila vlastné oddelenie pre vývoj VR a podľa najnovších správ vydá tento rok aj nový typ virtuálneho headsetu. Ten má byť konkurenciou pre Samsung Gear VR a okrem novej optiky Google hovorí aj o lepších senzoroch, solídnej plastovej konštrukcii, ale aj vyššej cene. Nové VR okuliare budú stále potrebovať na chod smartfón, no Google chce na rozdiel od Samsung Gear VR vložiť do okuliarov viacero senzorov, čo by malo používateľovi zaručiť ešte lepší zážitok z virtuálnej reality.

samsung-gear-vr-8

Veľmi zaujímavou správou je aj to, že Google chce vybudovať akúsi funkciu s názvom Android VR. Tá má priniesť podporu pre virtuálnu realitu naprieč celým systémom Android v smartfónoch a tabletoch. Developeri tak budú mať oveľa ľahšiu úlohu pri vkladaní podpory pre virtuálnu realitu do svojich aplikácií. Nový headset od Googlu má byť ako Nexus zariadenia – bude ukážkou toho, čo Android VR dokáže. Čo dokáže Google s virtuálnou realitou. Predstavenie Android VR a nových okuliarov s virtuálnou realitou očakávame na konferencii Google I/O 2016, ktorá sa bude konať v máji.

Zdroj: AndroidAuthority

8.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+