MojAndroid

Internet slúži ako zdroj najrôznejších údajov a mnohí ľudia ho využívajú ako prvú možnosť pri vyhľadávaní informácií o zdravotných ťažkostiach, chorobách a na základe symptómov sa snažia zistiť, aký zdravotný problém ich trápi. Informácie získané takýmto spôsobom však môžu byť niekedy pochybné alebo úplne mylné, je však možné, že Google pozdvihne túto oblasť na odbornejšiu úroveň.

Na malom počte používateľov totiž internetový gigant testuje službu, ktorá dokáže spojiť ľudí hľadajúcich medicínske informácie s lekármi pomocou videochatu. Prvotná informácia pochádza od istého požívateľa tejto služby, ktorý zverejnil screenshot a Google neskôr potvrdil jeho autenticitu. Vo vyhlásení spoločnosť uviedla, že cieľom je poskytnúť ľuďom čo najviac dostupných užitočných informácií pri hľadaní podrobností o bežných zdravotných problémoch.

Google zdravotné informácie

Táto nová služba by mala istým spôsobom nadväzovať na Helpouts, službu, ktorá umožňuje rôznym profesionálom a odborníkom dávať lekcie a radiť ľudom cez videochat. Služba je zatiaľ vo fáze testovania, ak sa dostane do nejakého komerčného štádia, bude pochopiteľne spoplatnená. Jej rozšírenie je však zatiaľ pravdepodobné len v USA a možno niektorých ďalších západných krajinách.

Zdroj: theverge.com

13.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+