MojAndroid

V polovici marca spoločnosť Google aktualizovala svoje štatistiky o používaní jednotlivých verzií OS Android. Prvá vec, ktorá je aj z grafu evidentne čitateľná je, že verziu 2.2 alias Froyo využíva už viac ako 61% všetkých zariadení, ktorých hardvér je poháňaný operačným systémom od Google.

V tabuľke drží druhé miesto stále Android 2.1 s 29 percentami. Nás však teší, že pomaly sa z nej vytrácajú verzie ako 1.5 a 1.6, ktoré sa nachádzajú na približne 8%  zariadení. Verzie 2.3 a 3.0 v grafe nijak nevyskočili, to z dôvodu, že okrem Motoroly XOOM, Nexusu S a Nexusu One neobsahuje túto verziu OS žiadne iné zariadenie na trhu. Predpokladáme však, že ich počet sa bude stále len zvyšovať zavádzaním nových Honeycomb tabletov na trh, a ich výrobcovia začnú začleňovať Gingerbread do svojej “rodiny” Android verzií v priebehu roku 2011.

Zdroj: www.developer.android.com

18.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+