MojAndroid

Všetci vieme, že jedným z najväčších problémov Androidu je jeho fragmentácia. Tá spôsobuje, že množstvo zariadení nedostane dôležité aktualizácie systému, pretože pre výrobcov to je časovo alebo finančne nevýhodné. Aby však Android nabral ešyte viac na popularite a bezpečnosti, je dôležité, aby dostávali aktualizácie všetky zariadenia a v to v čo najkratšom čase. Uvedomuje si to aj Google, ktorý vymyslel na výrobcov Androidov šikovný “nástroj donucovania”. Google bude hodnotiť všetkých výrobcov podľa toho, ako aktualizujú svoje zariadenia.

Android fragmentácia
Takto vyzerala fragmentácia Androidu už pred niekoľkými rokmi. Zelený štvorec reprezentuje Samsung Galaxy SII. 

Rebríček výrobcov podľa množstva a pravidelnosti ich aktualizácií bude dostupný na internete a všetci tak budú môcť vidieť, ktorý z výrobcov naozaj dodržuje svoje sľuby a aktualizuje svoje zariadenia na novšie verzie systému. Vyťažia z toho aj bežní používatelia, ktorí si budú môcť svoje nové zariadenie vybrať aj na základe toho, či dostanú v búdúcnosti ešte aktualizáciu na nový Android. Hoci Google nemá moc na to, aby ovplyvnil výrobcov vo veci aktualizácií, takýmto verejným hodnotením ich k tomu môže aspoň čiastočne donútiť.

Náš tip
Automatické aktualizácie Androidu N nebudú dostupné na žiadnom aktuálnom Nexuse

Hiroshi Lockheimer, jeden zo zamestnancov Googlu, ktorý má na starosti Android, hovorí o tom, že: “Situácia nie je úplne ideálna.” Podľa jeho slov je najhorším dôsledkom chýbajúcich aktualizácií oslabená bezpečnosť Androidu. Google od tohto roka vydáva mesačné bezpečnostné aktualizácie, ktoré opravujú známe chyby a nedostatky a bol by rád, keby mesačné aktualizácie vydávali aj výrobcovia samotných smartfónov a tabletov s Androidom. Google sa snaží aj o to, aby boli aktualizácie Androidu čo najjednoduchšie a aby s nimi výrobcovia nemali toľko práce. Ako ste na tom s aktualizáciami vy? Chodia vám pravidelne update-y systému?

Zdroj: Bloomberg

26.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+